Keramični pekač iz tuš-a

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

7. feb 2008 11:40

tudi jaz imam od prej keramični pekač, pa mi še ni počil. morda bi kak Tušev zaposlenec odgovoril, kako ravnati z njihovo keramiko. da ne bo izpadel nakup malo denatrja malo muzike. lepo preživite ta prelep sončen dan. m.schafe

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

7. feb 2008 13:41

Ko smo pri nas kupovali keramične pekače, smo povsod "povprašali" za navodila kako ga uporabljati. Vsi (različni prodajalci-tudi sami izdelovalci) so nam rekli, da je potrebo pekač pred prvo peko namakati v vroči vodi- vodo večkrat zamenjati, kasneje pa namakanje ni potrebno. Res se je ob prvem namakanju pri vseh pekačih slišalo rahlo pokanje glazure,kar bi naj bilo normalno in neškodljivo-tako nam je rekle en gospod iz Filovcev, ki izdeluje keramične pekače. Do sedaj so vsi pekači preživeli vse peke. lp. jagodas

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. feb 2008 16:45

Morda katera ve zakaj je Tuš tako obogatel? lp Vesna

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

7. feb 2008 16:52

No, jaz sem tista, o kateri je govorila katjuška. Meni je pekač počil, pa nisem imela več računa. Brez problemov so mi dali novega. Kar se pa navodil tiče - ni jih! V škatli je le listič z nekaj recepti, na škatli pa piše da je primeren tudi za mikrovalovno pečico in pomivanje v pomivalnem stroju. Issi

bsvoljsak  

član od: 30.1.2008

sporočila: 45

7. feb 2008 17:56

Jaz sem jih kupila v Mercatorju,naredila vse po navodilih,namakala v vodi, sredi pečenja pa pekač poči in vse se razlije po pečici.Nesla sem ga nazaj,kjer so mi ga zamenjali,seveda z računom. Nakar se mi isto zgodi z drugim,pa še s tretjim,tako da jih sploh nisem več nosila menjat. Sedaj pa pečem v dobrem starem "plehu" bsvoljsak

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. feb 2008 19:40

bsvoljsak je napisal/a:
Jaz sem jih kupila v Mercatorju,naredila vse po navodilih,namakala v vodi, sredi pečenja pa pekač poči in vse se razlije po pečici.Nesla sem ga nazaj,kjer so mi ga zamenjali,seveda z računom. Nakar se mi isto zgodi z drugim,pa še s tretjim,tako da jih sploh nisem več nosila menjat. Sedaj pa pečem v dobrem starem "plehu" bsvoljsak
.......sedaj sem pa v dilemi, ali naj ga sploh kupim. Imela bi kakšen pekač s pokrovom, saj pečem kar dosti stvari, ki rabijo pokrivanje..... katjushka

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

14. feb 2008 12:19

V tuševem pekaču sem servirala štruklje in potem posodo pomila v pomivalnem stroju. Pred uporabo je nisem namakala. Iz pomivalnega stroja je prišla taka, kot je šla not - samo, da je bila čista.

 

stara

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

14. feb 2008 12:57

Moj mož ga je kupil v petek 8. 2. v Kranju na sejmu od enega lončarja iz Komende. So nama dali pisna in ustna navodila - najprej naj namakmao pekač za 15 minut v mrzli vodi - oz. naj jo nalijemo vanjo. Potem pa lahko kar v pečičo peč. Ko je pečeno, naj bo pečica odprta 10 minut, da se pekač počasi ohlaja. Na mizo ga postavimo na leseno desko. Ker sem pekla samo enkrat v njem in je praktično še nov, ne vem kako se bo obnesel. Je pa prepleten z žico in niti ni bil tako poceni...38 eur... šele doma mi je kapnilo koliko starih sit je to... ker me še vedno malo baše ta denar :))) LP smrkolina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. feb 2008 13:53

Dajte punce tole bolj s humorne plati pogledati. Pa saj se vsakemu zgodi, da se mu pri kakšnem predmetu kaj zalomi. Enemu se sesuvajo glinasti pekači, drugemu neznosno brenči ultimativno drag hladilnik, tretjemu se stalno kaj pri avtomobilu paca - pa tudi, če kupi avto iz višjega cenovnega razreda....bogpomagaj, tako pač je. Sama sem čisti ubijalec vsakršnega sušilca za lase. Kupujem profesionalne sušilnike vsakih trinajst mesecev (garancija je 12 mesecev, popravilo pa vedno stane toliko, kot stane nov sušilec)...Moj frizer pravi, da mu profi-feni zdržijo tri leta, ista znamka in isti model pri meni crkne po dobrem letu. Poleg tega sem imela v vseh avtomobilih težave z varnostnimi pasovi, ki se po mnogih popravilih nikoli niso odpravile.... Aja, tudi kompjuterji se mi stalno kvarijo. Če kdo potrebuje novega, me lahko pokliče...mu bom brez hude muke in fizičnega nasilja nepovratno zmedla RAM... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti